Tavşanlı Leblebisi Ankara'yı Fethetti

Leblebinin anavatanı Tavşanlı, leblebisini tanıtmak için atağa geçti.

Ankara`da yaşayan Egelilerin oluşturduğu EGEM Platformu’nun organize ettiği Ege İlleri 2. Tanıtım Fuarı’nda Tavşanlı leblebisi tanıtıldı. Atatürk Kültür Merkezi’nde 7 Haziran’a kadar gezilebilecek fuarda, İzmir, Manisa, Kütahya, Denizli, Afyonkarahisar, Muğla ve Uşak yörelerinin zenginlikleri sergileniyor.

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesi de meşhur leblebisi ile fuarda temsil ediliyor. Leblebinin anavatanı olmasına rağmen tanıtımda büyük sıkıntı yaşayan Tavşanlı için bu fuarın ayrı bir önemi var. Leblebinin tanıtımına büyük bir önem veren Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, fuarda kendi eliyle ziyaretçilere leblebi ikram etti.

Güler, leblebi denilince insanların aklına Çorum’un geldiğini ancak leblebinin asıl üretim yerinin Tavşanlı olduğunu kaydetti. Çorum’a da leblebinin Tavşanlı’dan gittiğine işaret eden Güler, “Tanıtım eksikliğimiz var. Bu değerimizi yeterince tanıtamadık. Ancak bundan böyle Türkiye genelinde yapılacak bütün fuarlar başta olmak üzere leblebimizi tanıtmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: