Fotoğrafçılar Kütahya'da Buluştu

Çeşitli kentlerden 110 profesyonel ve amatör fotoğrafçı, Kütahya’daki tarihi cami, müze, ahşap ev ve sokakları görüntüledi.

Organizasyonu düzenleyen iş adamı Umut Eski, AA muhabirine yaptığı açıklamada, internetteki bir fotoğraf sitesinde kurulan Fotoğraf Dostları Topluluğu’nun üyeleri olan Kütahya, Eskişehir, İstanbul, Ankara, Antalya, Konya, Balıkesir, Isparta ve Kayseri’den 110 fotoğrafçının, kent merkezindeki Zafer Meydanı’nda buluştuğunu söyledi.

Etkinliğe Sevgi Yolu olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi’nden başladıklarını ve Ulu Cami, Dönenler Camisi ile Kossuth Müzesi’nde çalışma yaptıklarını anlatan Eski, Sultanbağı ve Okmeydanı mahallelerindeki tarihi evleri de görüntülediklerini anlattı.

Eski kilise çevresindeki tarihi mekanların yanı sıra Germiyan Sokağı ve Kütahya Kalesi’nin fotoğraflarını çekerek etkinliği tamamladıklarını ifade eden Eski, şöyle konuştu:

”Çeşitli illerden amatör ve profesyonel fotoğrafçılarla geçen yıl Kütahya ve Eskişehir’de tarihi ve turistik mekanları görüntülemiştik. Bu çalışmalarımızı Osmanlı’ya yüzyıllarca başkentlik yapmış İstanbul’da devam ettirdik. İzmit, Ayvalık ve Bergama’da fotoğraf çalışmaları yaptık. Son olarak Kütahya’da da güzel fotoğraflar çektik. Bu tür etkinlikleri bundan sonra Karabük ve Safranbolu’da devam ettirmeyi planlıyoruz.

Fotoğrafçılıkla uğraşmak, kötü alışkanlıkları önleyip hangi meslek grubundan olursa olsun bireylerin sanatsal etkinliklere katılımını arttırıyor. Biz de bu amaç doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz. Katılan arkadaşlara teşekkür ederim.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: