Simav'da Dizi ve Film Çekmek ?

62172860

Simavlilar.com’a yazılan yorumlarından birisi gerçekten çok ilgi çekiciydi. “Simavlı Genç” rumuzuyla yazan okuyucumuz, Ses Ver Simav yazısına yaptığı yorumda şöyle söylemiş:

“…ne bileyim ne zaman bir dizi filan çekilir ilgi görecek bişey olur medyada görünür simav belki o zaman yartırım gelir…”

Bu arkadaşı alkışlamak gerek. Neden mi? Çünkü bu arkadaşın belirttiği fırsat Simav’ın önüne resmen GEL BENİ AL dercesine konulmuş! Lakin biz farkıa varamamışız! Geçtiğimiz aylarda Simav’a konuk olan Tek Türkiye dizisinin oyuncuları ve yapımcıları sadece bir örnek. İsterseniz önce ilgili haberin özetini okuyalım:

İlçenin ilk ve tek özel eğitim kurumu olan Özel Nadir İlköğretim Okulu‘nun davetlisi olarak geldikleri Simav’da okul müdürü Dindar Akgül tarafından onurlarına verilen öğle yemeğinde Belediye Başkanı Kasım Karahan ile bir araya gelen dizinin yapımcısı Salih Asan ve oyuncular gördükleri ilgiden dolayı Simav belediye başkanı Kasım Karahan’ın şahsında Simav halkına teşekkür ettiklerini dile getirdi.

35839940Dizinin yapımcısı Salih Asan, doğal güzellikleri ve her türlü hastalığa iyi gelen kaplıcalarıyla Simav’ı çok beğendiklerini anlattı. Asal, fırsat verilmesi halinde Simav’da gerçekleştirecekleri dizi çekimleriyle ilçenin tarihi ve turistik güzelliklerini tüm dünyaya gösterebileceklerini kaydetti.

Dizinin oyuncuları ve yapımcısıyla bir süre sohbet eden Karahan, bir başka dizi için Simav’da çekim yapmaları halinde kendilerine her türlü desteği sağlayacaklarını söyledi. Daha sonra okulda öğrencilerle bir araya gelen Tek Türkiye’nin yapımcı ve oyuncuları akşam da belediye düğün salonu’nda vatandaşlarla bir araya geldi, karşılıklı sohbet etti.

Haber yukarıdaki gibi… Sayın Belediye Başkanımızın ve Özel Nadir İlköğretim Okulu’nun katkılarıyla, Simav, tarihinde ilk defa görülen bir olayla karşılaştı.

Bildiğiniz gibi dizi ve film sektörü büyük bir pasta gibi. Herkes payına düşüyor. Baba ocağı dizisinin çekildiği Muğla şu anda bunun meyvelerini yiyor. Bakın şunu söyleyelim:

Turizm sektörü ve Üniversite öğrencileri bir ilçenin manevi değerlerini bozar: ona zarar verir! Kabul edilsin veya edilmesin bunlar birer gerçektir!

Ama dizi-film sektörü asla zarar vermez. Tam tersine onun özünü korumasına yardımcı olur. Simav’ın birçok köyü eldeğmemiş, tazecik. Bu köyler özlerini muhafaza ediyorlar. Bunların güzelliklerini neden tüm Türkiye görmesin?

101369Asıl soru şu: bunca yıl hep yererl turistleri çekmeye çalıştık. Onlar da zaten yollar vb sebeplerden bir daha gelmediler. Gelenler de gerçekten az. Peki biz bunu nasıl düzeltiriz? Parayla. Para nasıl kazanılır?

Görünen o ki bizim için en güzel çözüm  dizi – film türünden yatırımlar. Hem özümüzü korumuş oluruz, hem gurbetteki Simavlılar memleke hasretini giderir hem de Simav’a gani gani para akar.

İSTER MİSİNİZ KURTLAR VADİSİ GLADIO SİMAV’DA ÇEKİLSİN? POLAT HİSAR ÇAY BAHÇESİNE ÇIKAR, PANAYIRDA DÖNME GONDOLA BİNER 🙂 FENA MI OLUR?

96324798

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: