Simav'da Düğün Salonu Yeniden Hizmette

Simav’da önceki dönem istihdama katkı sağlamak amacıyla teşvik yasasından yararlanmak üzere ilçeye gelen bir tekstil firmasına Simavlı işçi çalıştırmak kaydıyla aylık 10 TL gibi astronomik bir rakam karşılığı tekstil atölyesi olarak kiraya verilen Cuma Mahallesindeki belediyeye ait eski düğün salonu, yeniden belediye düğün salonuna dönüştürüldü.

Konuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Simav Belediye Başkan Vekili Ramazan Oturak, talebin düğün salonu sıkıntısı çeken vatandaşlardan geldiğini bildirdi. 25 bin nüfuslu ilçede tek bir düğün salonu bulunduğunu vurgulayan Oturak, vatandaşların geçmiş dönemde düğün salonu sıkıntısı yaşadıklarını kaydetti.

Vatandaşlardan gelen talebi Belediye Meclisinde değerlendirdiklerini kaydeden Oturak,” Tekstil Atölyesinde artık eskisi gibi fazla bir işçi çalışmıyor. Kendilerinden mevcut makinelerini düğün salonumuzun boş durumdaki alt katına taşımalarını istedik. Uygun buldular. Tekstil Atölyesi alt kata taşınınca biz de belediyemize ait eski düğün salonumuza gerekli tadilatlarını yaptırarak yeniden eski haline dönüştürdük. Eskiden olduğu gibi vatandaş düğününü Belediyemize ait Eski Düğün Salonumuz da yapabilecek” diye konuştu. Oturak, değişiklikten dolayı Simav halkının belediyeye kadar gelerek kendilerine teşekkür ettiklerini bildirdi. Değişiklikten söz konusu düğün salonunda faaliyette bulunan HenTekstil yöneticilerinin de her hangi bir şikayetlerinin bulunmadığını kaydetti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: