Parası Olmayan Pazara Nasıl Çıksın ?

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ‘TOBB)’un “ Kriz Varsa Çare de Var” kampanyasına Simav’da yaşayan emekli vatandaşlardan tepki geldi.

Emekli ziraatçı Mehmet Delen,” Pazara çıkmak için cepte para lazım. Cepte paramı bıraktınız ki pazara çıkalım” diye kampanyaya tepki gösterdi.

Simavlı emekli ziraatçı Mehmet Delen (67), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ‘TOBB)’un başlattığı “ Kriz Varsa Çare de Var” kampanyasında, tüketiciler olarak kendilerine “ Eve Kapanma, Pazara Çık” mesajı verildiğini hatırlatarak, kampanyanın başarıya ulaşması için emekli, memur, işçi ve köylünün gelirinin artması, esnaf ve sanatkara kredi verilmesi gerektiğini ifade etti.

Emekli Ziraatçı Mehmet Delen, kampanyanın iç pazarı canlandırıp, tüketici ile sanayiciyi buluşturup ülke ekonomisini hep birlikte kalkındırmayı amaçlayan sosyal bir proje olarak gördüklerini, ancak projenin başarılı olması için hükümetin emekli, memur ve işçinin maaşlarına zam yapmasını, esnaf ve sanatkarlara da uygun kredi vermesi gerektiğini kaydetti.

Bu ülkede yaşayan emekliler olarak aldıkları maaşı ay sonuna kadar ancak yetirebildiklerini vurgulayan Simavlı emekli ziraatçı Mehmet Delen TOBB’nin başlattığı “ Kriz Varsa Çare de Var”, “ Eve Kapanma Pazara Çık” başlıklı projesiyle ilgili şunları söyledi: “Emeklinin, memurun, işçinin, köylünün bir bütçesi var. Belli bir geliri ve maaşı var. Buna karşılık esnafın sabit bir geliri yok. Bu kesimlerin alışveriş yapması ve para harcaması ile esnaf ve sanatkarlar iş yapabilir. Bunlar kalkmış krize çözümü pazara alışverişe çıkmakta bulmuşlar. Pazara çıkalım iyi de, pazara çıkmak için cepte para lazım.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: