Körler Vadisi – 2

korler_vadisi_2Onlar Her Yerdeler!

Bu çağdaş-sanal teröristleri hemen heryerde görebilirsiniz. Lütfen şu özelliklerine bir bakın ve neden terörist diye nitelendirdiğimi anlamaya çalışın:

1- Allah lafıznı ve bel altı küfürleri aynı cümlede kullanacak kadar aşağılıktırlar. (örnek, youtube’deki pkk videolarına yapılan yorumlar. malesef bu hatayı her iki taraf da yapıyor)

2- Her haberi devlet ve hükümet düşmanlığı için fırsat bilirler.

3- (Sözde) milliyetçidirler. Ama sadece sözde. Bu özellikleriyle malesef özde milliyetçilerin de adını lekeliyorlar.. (Örnek, Bir milliyetçi sitede gördüğüm durum:  Kraldan kralcı bir ezik, zamanında gitmiş BBP ile alakalı yorumlarda Merhum Yazıcıoğlu’na haddini aşan laflar etmiş. Peki ya helikopter kazasında? Bu elemanın imzası aynen şöyle: ÜŞÜYORUZ KOCA REİS!)

4- Hepsi de hackerdir. (Örnekler: “çokecem olum senin meseneye”)

5- Tam bir çifte standartçıdırla. (İran’da yaşlı bir kadının ölümüne sebep olan kişi idam edilir. Herkes başlar iyilik meleği kesilmeye. Anlatırlar iyi Batı’yı, verirler veriştirirler kötü Doğu’ya… Ya kardeşim çok pardon ama ben galiba yönümü karıştırdım! Günde bilmem kaç tane kişiyi elektrikli sandelyeye oturtan ABD ne taraftaydı?)….

Daha saymakla bitmez. Şu anda ben bu yazıyı yazarken kim bilir kaç tane sanal terörist, o leş kokan cümeleriyle saf zihinleri bulandırıyor. Bu hataları yapanlar yaşı kemala ermiş kişiler O-LA-MAZ-LAR. Eğer yaşları kemale erdiyse demek ki bu admalar daha kemale erememişler. Yazık olmuş geçen yıllara!

Günahkara Değil Günaha Karşı…

Kabil ve HabilBize hayatı öğretenler, günahkarı değil günahı düşman belle dediler. Sarhoş adamı hor görme; alkole düşman ol dediler. Her ne kadar şahıslara kızıyor gibi görünsem de şahıslar değil beni sinirlendiren. Olayları sadece örnek olarak ve daha anlaşılır olması için yazıyorum. Kalbi kırılan olduysa affola. Anlaşılan o ki hepimizin bu konularda hatası var. Önemli olan, hatada inat etmeyi bırakmaktır. Şunu çok iyi biliyorum ki bu sanal teröristlerin millete ve devlete çok zararlı var. Tabi ki burada en büyük görev, haber  –  video  hizmeti veren sitelerin editörlerine düşüyor.

İnsanlar hata yapabilir, bu gayet normaldir. Ama hatada ısrar asla affedilmez. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sivil Toplum Kuruluşlarına düşen görev, bu insanları  sanal terörizmin esiri olmaktan kurtarıp TOPLUMA YENİDEN KAZANDIRMAK tır.  Şaka yapmıyorum, bu mesele gerçekten çok önemli bir hastalık! Her ne kadar kriz anında kişiler üzerinde değil fikirler üzerinde yoğunlaşmak gerekse de bu konuda hep şahısları örnek verdim.  Evet, haklısınız belki insanları örnek vermek kırıcı bir yöntem ama bir hatayı ilk yapanlar her zaman ibret vesikası olarak anılmaya mahkumdurlar. Habil’in katili Kabil gibi….

Reklamlar

2 Responses to Körler Vadisi – 2

  1. muzi43 dedi ki:

    GÜZEL BİR YORUM ELİNE SAĞLIK.

  2. muzi43 dedi ki:

    GÜZEL BİR YORUM ELİNE SAĞLIK.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: