Anadolu Öğretmen Lisesi'nde Kepler Havaya Fırlatıldı

Geçtiğimiz yıllarda Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ve Türkiye genelinde elde ettiği başarılarıyla Simav’ın adını tüm Türkiye’ye duyurma başarısı gösteren Simav Anadolu Öğretmen Lisesi, mezun 80 öğrencisi için Belediye Düğün Salonu’nda mezuniyet töreni düzenledi.

Törene okul müdürleri, veliler ve vatandaşlar katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. Mezun öğrencilere hitaben konuşan Okul Müdürü Ahmet Kızılarslan,” Biliyorum, yakında karşımıza hakim, doktor, öğretmen veya mühendis olarak çıkacaksınız. Bunun örneklerini geçmişte yaşadık. Ne olursanız olun, ama doğruluktan ve adaletten sakın ayrılmayın” dedi.

Öğrencilerine 4 yıl boyunca Türk Milli Eğitiminin genel amaçları ve temel ilkeleri doğrultusunda, Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı, çağın imkanlarını kullanarak bilgiye ulaşabilen ve bu bilgileri kullanabilen, tutarlı, kararlı, toplum ve kendisiyle barışık,milli ve manevi değerlere sahip, çağdaş bilim ve teknolojinin farkında olan, değşime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden,yabancı dili iyi bilen, yüksek moral değerlere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik, laik bireyler olarak eğitim verdiklerini söyleyen Okul Müdürü Ahmet Kızılarslan”, Türkiye’nin aydınlık geleceği sizlersiniz.Sizlere güveniyoruz” şeklinde konuştu.

Mezun öğrenciler adına konuşan Hüseyin Demirkan, okul ve arkadaşlarından ayrılmanın burukluğunu yaşadıklarını söyledi. Demirkan,” Bizlere 4 yıl boyunca çok iyi bir eğitim veren, bize güvenen öğretmenlerimizi asla mahcup etmeyeceğiz” şeklinde konuştu. Daha sonra sahneye alınan mezun öğrenciler belgelerini aldıktan sonra hep birlikte keplerini havaya fırlatarak mezuniyet sevinci yaşadı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: