Tuskon Nedir Bilir Misiniz?

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu ,dünyanın farklı ülkelerinden binlerce işadamını Dünya Ticaret Merkezi fuar alanında buluşturdu.

7 milyar dolarlık ticaret hacminin hedeflendiği zirve kapsamında firmaların ürünlerini sergilediği standlar görülmeye değerdi.

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu TUSKON, dünya ile kurduğu köprüler sayesinde bu görüntüleri her yıl yineliyor.

TUSKON’un gerçekleştirdiği ticaret köprüleri sayesinde binlerce Türk işadamı yeni pazarlara açılma fırsatı buluyor.

Dünyayı saran ekonomik krizin etkilerini azaltmak adına 145 ülkeden 2 bin 300, Türkiye’den ise 3 bin 200 iş adamı Dünya Ticaret Merkezi fuar alanında buluştu.

TUSKON’un kurduğu ‘Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2009’ kapsamında gerçekleştirilen ürün tanıtım stantlarının açılışını Devlet Bakanı Zafer Çağlayan gerçekleştirdi. Zafer Çağlayan, açılışın ardından Tuskon Başkanı Rızanur Meral ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve ülke temsilcileri ile birlikte stantları gezdi, bu sırada stantlarda sergilenen bazı ürünlerden konuklara ikram etti.

Gıda , tekstil, temizlik malzemeleri, metal sektörlerinin bulunduğu firmalar, 400 stantta ürünlerini sergiledi, ticari ilişkilerini geliştirdiler, yeni imkanlarını araştırdılar.

7 Haziran 2009 tarihine kadar devam edecek zirvede toplam 7 milyar dolarlık ticaret hacminin gerçekleşmesinin bekleniyor. İşadamları hafta sonu Anadolu’ya geçerek oradaki iş fırsatlarını da değerlendirecekler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: