Almanya'daki Simavlılar Dikkat!!!

Almanya’da oturan gurbetçi Simavlıların okuması gerken bir haber:

Avrupa’daki PKK bağlantılı şirketlerin, Almanya merkezli Kürt İşverenler Birliği’nce terör örgütü PKK’ya yılda 1 milyar Avro aktardığı belirtiliyor. MİT raporuna giren şirketler:

Terör örgütü PKK’nın silah ve cephanelerinin Almanya’da faaliyet gösteren Uluslararası Kürt İşadamları ve İşverenler Birliği (KARSAZ) üyesi şirketlerin sağladığı gelirle satın alındığı öne sürüldü.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK’nın Avrupa’daki para trafiğini aylar süren çalışma sonucu deşifre etti. MİT’in hazırladığı raporlardaki bilgilerden yola çıkan SABAH muhabiri, Avrupa’da on gün boyunca PKK’nın, uyuşturucu geliri başta olmak üzere bütün finans kaynaklarının idare edildiği şirketlerin izini sürdü.

Sabah muhabiri, Almanya’nın Frankfurt ve Isenburg, Hollanda’nın Rotterdam kentleri ile Belçika’nın başkenti Brüksel ve Fransa’nın başkenti Paris’te şirketlerin adreslerini bulup görüntüledi. Araştırmamıza göre, PKK’nın Avrupa faaliyetlerinin odağında Almanya yer alıyor. Merkezi Frankfurt’ta bulunan KAR-SAZ’a üye Almanya’daki şirketler, örgütün uyuşturucu parasının aklanmasında ve Kandil başta olmak üzere Kuzey Irak’taki PKK kamplarına gönderilmek üzere silah ve mühimmat temin edilmesinde önemli rol oynuyor.

Almanya’daki şirketler KAR-SAZ’ın toplam cirosunun yüzde 70’ini kontrol ediyor. KAR-SAZ’ın kâğıt üzerindeki resmi adresi ise Kaiserstrabe 60 Frankfurt. Ancak bu adreste sadece Çinli firmaların bulunduğu bir han var. KAR-SAZ’ın izine Almanya’dan sonra Belçika’da da rastlanıyor. KAR-SAZ, Brüksel’deki KON-KURD adlı Kürt dernekleri federasyonuna bağlı. İstihbarat raporlarına göre KON-KURD’u, perde arkasında PKK’nın Canan Kurtyılmaz’dan sonraki yeni Avrupa sorumlusu Sabri Ok yönetiyor.

BİN ÜYESİ VAR

PKK’nın finans kaynağı KAR-SAZ’a üye bin şirket bulunuyor. İstihbarat raporlarında bu şirketlerden 279’unun adı geçiyor. Buna göre 279 şirketten 147’si Almanya’da bulunuyor. Avrupa’da da Fransa’da 49, İsviçre’de 14, Hollanda’da 13, İngiltere’de 12, Avusturya’da 10, İsveç’te 8, Yunanistan’da 2, Danimarka, Belçika ve Romanya’da ise birer şirket var. Türkiye’de de biri İzmir, diğeri Diyarbakır’da olmak üzere iki KAR-SAZ üyesi bulunuyor. Bunlardan birinin Satranç Anonim Şirketi olduğu öne sürüldü. Raporlara göre, Diyarbakır’daki bir işadamı derneği de KAR-SAZ üyeleri arasında yer alıyor. KAR-SAZ üyesi şirketlerin çoğu gıda, inşaat ve tekstil şirketi. Türkiye, Hollanda ve Fransa makamlarının PKK’nın mali kaynaklarıyla ilgili raporları, KAR-SAZ’ın yılda 1 milyar Euro kara para akladığını ve bu parayı terör örgütüne gönderdiğini ortaya koyuyor. SABAH’ın ulaştığı belgelere göre, PKK, uyuşturucu gelirini bir Alman bankası aracılığıyla Ermenistan ve Güney Kıbrıs’taki bazı bankalara gönderiyor. PKK’ya ait şirket ve kişilere ait bu hesaplardaki parayla da terör kamplarına gönderilecek silah ve mühimmat satın alınıyor. PKK’nın kasası KAR-SAZ’ın faaliyetleri, Hollanda istihbarat teşkilatı AIVD’nin hazırladığı raporda, şu ifadelerle yer alıyor: “Çalışmalarımız sonucunda Mustafa Yıldırım ve Hacı Karakoyun’un PKK’nın finansörü olduğu anlaşılmıştır. Yıldırım, şirketleri aracılığıyla PKK’nın topladığı parayı ticaret adı altında Kuzey Irak’a aktarmaktadır. Bir muhbirimize göre Hollanda’da PKK’nın uyuşturucu alanında ve siyasi alandaki büyük gruplardan birinin başında Metin Cansız yer alıyor.” PKK’nın uyuşturucu trafiğini yöneten isimlerden birinin halen cezaevinde olan Hakkâri Yüksekovalı Hikmet Serdar olduğu öne sürülüyor.

kullanŞİRKETLER PARAVAN

MİT raporlarına göre, KAR-SAZ’ın Fransa’daki adresi ise “16 Rue Petites Ecuries 75010.” KAR-SAZ’ın bir dönem Paris temsilciliğini yapan Diyarbakır Liceli M. Zülküf Ekin adına Paris Ticaret Odası’na 425 118 999 sicil numarası ile kayıtlı 32 bin 927 Euro sermayeli AZED Constuction adlı bir müteahhitlik firması bulunuyor. Aynı adreste 2001 yılında 120 bin euro sermayeye sahip Paris Ticaret Odası’na 435 194 832 numara ile kayıtlı olan Enterprise MEDEN ve ZEDAR Prestation adlı şirketler yer alıyor. Ancak raporlarda bu üç şirketin PKK’nın uyuşturucu parasını aklayıp KAR-SAZ’a aktarmak için faaliyet gösteren tabela firması olduğu ileri sürülüyor.

PKK finansörü şirketlerin listesi

Terör örgütü PKK’ya finans sağlayan şirketler listesinde Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın pek çok ülkesindeki holdingler, inşaat firmaları, tekstilciler, toptan gıda marketlerinin ismi bulunuyor

SABAH, terör örgütü PKK’nın Avrupa’daki finans kaynağı Uluslararası Kürt İşadamları ve İşverenler Birliği’ne (KAR-SAZ) üye olan ve destek veren şirketlerin listesinin bulunduğu istihbarat raporuna ulaştı. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) PKK’nın Avrupa’daki yapılanmasıyla ilgili bir raporuna ekli listede, Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın pek çok ülkesindeki holdingler, inşaat firmaları, tekstilciler, dönerciler, pizzacılar ve toptan gıda marketlerinin ismi bulunuyor. MİT’in raporundaki bilgilerden yola çıkarak PKK’ya finans sağlayan KAR-SAZ’ın izini Almanya’dan sonra Belçika’da da süren SABAH muhabiri, bu sözde ekonomi birliğinin bağlı olduğu Brüksel’deki KON-KURD (Avrupa Kürt Dernekleri Konfederasyonu) merkezini de görüntüledi. Rue Jean Stas 41, 1060 adresindeki KON-KURD binası silahlı kişiler tarafından korunuyor. PKK’nın üst düzey ismi Sabri Ok’un da Brüksel’de ikamet ettiği ve KONKURD’a gidip geldiğini MİT tespit etti. Sabri Ok, KON-KURD’un perde arkasındaki Avrupa sorumlusu. Öcalan’ın en yakınında ve PKK’nın ilk silahlı eylemlerinde rol alan Sabri Ok’un ismi son olarak polisin 15 ilde gerçekleştirdiği Kürdistan Topluluklar Birliği (KCK) TürkiyeMeclisi adındaki yapılanmasına yönelik operasyonda gündeme gelmişti. İddianamede, Ok’un KCK’nin Avrupa Koordinasyonunun başına getirildiği belirtiliyor.

MASAK’IN HEDEFİNDE

Önceleri Avrupa ülkelerinde KOBİ’ler gibi (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler) örgütlenen KAR-SAZ’ın şirketleri zamanla büyüyüp holdingleşti. KAR-SAZ, Avrupa’daki yandaşlarının uyuşturucu parasını aklarken, parayı mali suçları araştırma kuruluşlarının dikkatini çekmesin diye farklı kişilerin hesaplarına aktarıyor. Bu para PKK ile paylaşılıyor. MİT, Avrupa’daki terör finansörü şirketlerin listesini Mali Suçlar Araştırma Kurulu’daki (MASAK) “Terörün Finansmanı ve Değerlendirme Grubu”na verdi. MASAK, Almanya, İtalya, Fransa, Avusturya, Yunanistan, Belçika ve İsviçre gibi ülkelerdeki KAR-SAZ şirketlerini mercek altına aldı. MASAK, ülkelerle anlaşma yaparak terörle ilgili bilgilerin doğrudan Türkiye’ye verilmesini istiyor.

İşte terör holdinginin bazı şirketleri
Anatou Schneiderel-Almanya
Avaşin Holding-Almanya
Medye TV, Korkmaz Garten Landschaftsbau-Almanya
Kurd Com-Almanya
Mala Kurda-Almanya
Mezopotamya-Almanya
Roj Two Polat Fleisch Gmbh-Almanya
Roj Online-Almanya
Zozaan Amed-Almanya
Yıldırım Musa Kurierdients-Almanya
Azet Constuction-Fransa
Charlet Du Nord-Hacı Karakoyun-Fransa
Amed Plc-İngiltere
Kürt Esnaf ve İşadamları Birliği- İsviçre
Orient Platform Sarl-İsviçre
Erbil B.V.-Hollanda
Kandill Imbis Morgil Gmbh-Avusturya
Karmenio-Yunanistan
Fazilet-Belçika
Geleri Exp.-Romanya

DESTEK VERİYORLAR
PKK’lı Hacı Karakoyun’un Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan kafeteryası (üstte). Avrupa’da bir çok pizzacı, dönerci ve market parasal açıdan terör örgütü PKK’ya destek veriyor.

Etiketler: terör pkk finans kaynakları almanya

Sabah

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: