Toprak

toprakAtalarım şimdi neslin bu kaygılarını duysaydı, bundan hem utanır hem de böyle bir neslin atası olduğu için büyük bir üzüntü duyardı heralde.

Problemler sorunlar çözülmek için vardır. Ne imiş toprakları yavaş yavaş yabancıya şimdiki hükümet satıyormuş. Ne derler  çamur at izi kalsın.

Arkadaşım, var ise bir çözümün, bunu öne sür. Satmak ne demek. Hadi verdik diyelim; biz bunu geri alamayacak kadar güçsüz ve pasif; iradesiz, kaygılarıyla – endişeleriyle boğulan ve bundan kaygısı olan bir millet değiliz.

Geniş bakıcan geniş! Ortadoğuda büyük, çok güçlü bir devletiz ve Avrupa’da da her ne kadar dışardan deşifre ettirilmese de öyleyiz. Birbirimize bağlı ve bir o kadar da içten birbirini seven bir milletiz. Biri gelicek bir anlaşma yapıcak sizinle. Ve yeri zamanı gelicek o kişi bu sözleşmeyi, senin yapmış olduğun anlaşmayı görmezlikten gelicek !  Seçtiklerimiz ne için başta duruyor sanıyoruz? Niye seçtik o zaman? O kadar kolay değil bu işler .Bazılarının gözü yiyor ise alır ve istediğini yapar. Yapar ama sonucuna da katlanır! O kadar da değil. Burada bir osmanlı ecdadı yatmaktadır. Hodri meydan .

Bu konunun gündeme getirilmesi boş yere değildir. Hem istihdam isticeksin, hem de bu istihdama engel olucaksın  Yani ne emmeye ne de gömmeye !  Sonuçta bir şeyler daha netlik kazanmış da değil. Her işin bir ihalesi olur. Ev bile kiralarken kira kontratı yapıyosun; meskeni ne için kullanıcanla ilgili iş yerimi oturma mı diye… Yani Türk hukukçuları sadece ülke hukukuyla bakmıyorlar olaya. Uluslararası doğabilecek problemleri ve bunun gibi bir çok hassasiyeti de göz önünde bulunduruyorlar. Onun için vaz eçin bu vatanı parçalamaya çalışmaktan. Bizim endişemiz yok. Sizin edişeniz ise tekrar bu  toprakların gerçek sahiblerine dönmesi. GELiYORUZ.

Reklamlar

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: