DP-ANAP Birleşmesine Sıcak Yaklaşım

Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk’un Anavatan Partisi ile en kısa zamanda birleşme isteğini açıklaması, Simav’da her iki partinin mensupları arasında olumlu bir hava esmesine sebep oldu.

DP İlçe Başkanı Mehmet Yörük ile Anavatan Partisi Simav İlçe Başkanı Bülent Ceylan girişimi desteklediklerini bildirdi. Birleşmenin tavanda gerçekleşmesinden sonra tabanda birleşmenin anlık bir mesele olduğunun altını çizen Simav Anavatan Partisi İlçe Başkanı Bülent Ceylan, Simav’da her iki partinin de tabanlarının zaten bir arada olduklarını kaydetti.

DP Simav İlçe Başkanı Mehmet Yörük, DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk’un Anavatan Partisiyle birleşme yönünde yaptığı açıklamanın ardından yerinde duramadığını bildirdi. Merkez sağda yaşanan boşluğun her iki partinin birleşmesiyle doldurulabileceğine inandığını bildiren DP Simav İlçe Başkanı Mehmet Yörük, AK Parti’nin bu haliyle merkez sağdaki boşluğu dolduramadığını bildirdi.

BAŞKANLAR NE DİYOR?

Anavatan Partisi Simav İlçe Başkanı Bülent Ceylan, DP ile birleşme girişimlerini olumlu bulduğunu belirterek şöyle konuştu: “Birleşme girişimleri küçük hesaplar yüzünden daha önce başarısız oldu. Artık küçük hesaplar yapılmamalıdır. Samimiyet ve ortak çaba ile bu birleşme hemen gerçekleştirilmelidir. Birleşme artık kaçınılmaz olmuştur. Tecrübeli bir siyasetçi olan DP Genel Başkanı Sayın Hüsamettin Cindoruk’a bu hususta sonsuz bir şekilde güveniyoruz. Ben şahsen bu birleşmenin çok yararlı olacağı kanaatindeyim.”

DP Simav İlçe Başkanı Mehmet Yörük, “Genel Başkan Hüsamettin Cindoruk’un iki partiyi birleştirecek yetki ve yeteneğe sahip olduğunu çok iyi biliyorum.Bu birleşme Türk siyaseti için çok önemli buluyorum. İki partinin daha önce birleşmek için birbirlerine yaklaştığını anlatan Yörük, bu birleşmenin değişik nedenlerden dolayı o dönemlerde başarısız oldu. Ancak yeni genel başkanımız Sayın Cindoruk, bu birleşmeyi sağlıklı bir şekilde yürütebilecek tecrübeye sahiptir. Duyumlarımıza göre TBMM bulunan bağımsız milletvekilleri de bu birleşmeye sıcak bakıyor. Öyle inanıyorum ki DP bu birleşmeden sonra TBMM’nde gurup kuracak sayıya ulaşacaktır. İki güzide partimizin birleşmesiyle merkez sağda hem güç hem de söz sahibi olacağımıza inanıyorum. Merkez sağın lideri eskiden olduğu gibi yine DP olacak. 29 Mart yerel seçimlerinde Kütahya’nın ilçeleri arasında kimsenin yapamadığını yapan bir teşkilat olarak yani belediyenin kalesine 10 yıl aradan sonra tekrar DP bayrağını diken bir teşkilatın başkanı olarak bu birleşmeyi sonuna kadar destekliyor ve sıcak bakıyorum. Ülkemize ve milletimize şimdiden hayırlı olmasını temini ediyorum.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: