Bu Yıl 5 Gölet ve 14 Sulama Tesisi

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, ilde bu yıl 5 gölet ve 14 sulama tesisinin tamamlanarak hizmete alınacağını bildirdi.

Nazlı, düzenlediği basın toplantısında, yarı kurak iklim kuşağında yer alan Türkiye’de kuraklığın şiddetinin yakın gelecekte bugünkünden daha fazla hissedebileceğinin açıkça görüldüğünü söyledi.

Bu nedenle su kaynakları yatırımlarının öneminin arttığını belirten Nazlı, enerji, sulama ve içme suyu arzının güvenliği ve sürdürebilirliği bakımından kurak dönemler dikkate alınarak, baraj ve gölet sayısının çoğaltılmasına ihtiyaç olduğunu anlattı.

Nazlı, tarımsal sulamalarda yağmurlama ve damlama sistemlere geçişin sağlanması gerektiğine işaret ederek, şöyle konuştu:

”Türkiye’nin gelecek nesillere sağlıklı ve yeterli su bırakabilmesi için kaynakların çok iyi korunup akılcı kullanılması gerekmektedir. İl Genel Meclisi olarak 2004?2008 yılları arasında 8 hayvan ihtiyacı sulama göleti, 7 sulama göleti, 24 yer altı sulama tesisi, 8 yer üstü sulama tesisini tamamlayarak hizmete açtık. Bu tesislerle toplam 53 bin dekar alan suyla buluştu. 2009 yılında yatırım programımızın önemli bir bölümünü sulama projeleri oluşturmaktadır. 19 projeyle 20 bin dekar arazinin sulanması planlanmakta olup, bu projelere yaklaşık 6 milyar lira ödenek ayrılmıştır. Bu yıl 5 gölet ve 14 sulama tesisi tamamlanarak hizmete girecektir. Hedefimiz, tarım arazilerini sulamak çiftçimizin gelir düzeyini arttırmak, suyun bilinçli bir şekilde kullanılmasına öncülük ederek gelecek kuşaklara devretmektir.”

Reklamlar

2 Responses to Bu Yıl 5 Gölet ve 14 Sulama Tesisi

  1. YagizEfe dedi ki:

    İNŞALLAH FALİYETE GECER TEMENLİM O YÖNDE

  2. YagizEfe dedi ki:

    İNŞALLAH FALİYETE GECER TEMENLİM O YÖNDE

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: