Cindy Öldü, Seksi Galerisi Onlara Kaldı!

Cindy öldü, seksi galerisi onlara kaldı!Türkiye’nin en çok tıklanan sitesi olduğunu duyuran Hürriyet, Cindy’in öldürüldüğüne dair habere erotik galeri koydu. İşte internette zirveye oturmanın iğrenç yolu…

Cindy 43 bıçak darbesiyle katledilirlen ölünün başına üşüşen “akbabalar” gibi “bir tık fazla” almanın peşine düşenler, “Cindy’e 43 bıçak darbesi” başlığını atıp onun çok özel pozlarını yayınlayarak bir o kadar bıçak darbesini de insanlığa sapladı.

İnternet haberciliği tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de gün geçtikçe medyanın zirvesine tırmanırken, hurriyet’in ve Vatan’ın internet siteleri bugün yayınladıkları bir haberle “çok tıklanma uğruna” hangi ahlaki değerlerden ödün verileceğini de gözler önü serdi.

hurriyet.com.tr, Ankara’da bilgisayarının başında 43 yerinde bıçaklanarak öldürülen Cindy lakaplı İ.Ç isimli travestinin pozlarını da “foto galeri” olarak yayınladı.

Hürriyet, Alexa verilerine göre Türkiye’nin en çok takip edilen sitesi olduklarını duyururken, hemen üstünde ise öldürülen Cindy’in haberine, maktülün “eritok” foto galerisini de ekleyerek internet haberciliğin nasıl zirveye oturulduğunu açık etti.

Alexa’ya göre “günde 2 milyon” kişinin ziyaret ettiğini açıklanan Hürriyet’in tık uğruna “habercilik değerlerini” ayaklar altına alan bu haberini, tetikçiliğinin yanı sıra, erotik ve pornografik habercilik tarzıyla da ün

kullan
Gazetevatan.com ise Cindy’in katledildiğini duyurduğu haberinde onun erotik pozlarını yayınlayarak “internetin en hızlı yükselen gazetesi olma yolunda büyük bir mesafe katetti.

salan gazetevatan.com ise bir adım ileriye götürdü. gazetevatan.com, Hürriyet’ten alıntıladığı habere, “Cindy’in çok özel kareleri” başlığı altında öldürülen şahsın erotik pozlarını da ekledi.

Peki biz bu haberi neden haber yaptık? Yukarıda dediğimiz gibi internet haberciliği, medyanın hergün yeni bir gelişme kaydeden çok farklı bir kolu. Haberciliğin okurla bütünleşip, aynı anda daha geniş kitlelere ulaştığı çok yeni bir mecra.

Kurulduğu günden beri toplumun hassasiyetlerinin yanı sıra kendi koyduğu ilkelerinden taviz vermeyerek güven verdiği okurlarının markalaştırdığı Haber 7 olarak, mahallemizde yaşanan çirkinlikleri her fırsatta eleştirdik. Ama bu haberle birlilte artık dur demenin zamanı geldi. Çok okunma ve tıklanma uğruna vahşice işlenen bir katliamdan habercilik adına nemalanmaya çalışan “akbabaları” habercilik yapmaya davet ediyoruz.

Kaynak: Haber 7

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: