Avrupa Birliği Projeleri ve Turizm Koordinasyon Bürosu Kuruldu

Kaymakamımız Rıza Dalan Avrupa Birliğinin çok farklı alanlarda toplumsal projelere destek ve hibe verdiğini ve bu fonlardan yararlanabilmek için kamu, özel sektör ve sivil toplum örgütlerinin ciddi projeler hazırlaması gerektiğini söyledi

Proje üretmekte yeterli seviyede değiliz diyen Kaymakam Dalan, “Valiliğin emirleri ve koordinesinde uygulanabilir ve sürdürülebilir çalışmalar yürütülmektedir. Simav’ın ufkunu açacak, istihdam artıracak, ekonomisini canlandıracak en önemli sektörün turizm olduğu şüphesizdir. Termal kaynaklar bakı-mından oldukça zengin olan ilçemizde başta Eynal Kaplıcaları, Çitgöl Kaplıcaları, Naşa Kaplıcaları ve Ege Termal gibi turizme yönelik işletmelere sahip çıkmalıyız” dedi.
Bu işletmelerin gelişip büyümesi hizmet kalitelerinin artırılması Türkiye’de ve dünyada tanınması gibi konularda belediyelerle işbirliği halinde çalışmalar yapmak üzere Avrupa Birliği ve Turizm Koordinasyon Bürosunu kurduklarını ifade eden Dalan, “Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan’ın destek ve önerileriyle turizm konusunda bilgi ve tecrübeye sahip turizm otel ve işletmeciliği mezunu Altan Akmeşe bu büronun sorumluluğuna getirildi” diye konuştu.abprojeburo
Simav’da turizm konusunda yapılacak çok şey olduğunu belirten Akmeşe, “Sayın Kaymakamım ve Sayın Belediye Başkanım Kasım Karahan’ın bana verdikleri görevi laikiyle yapmaya çalışacağım” dedi.
Çalışmalara hızla başlayacaklarını ve birçok konuda planlama ve projeler hazırladıklarını söyleyen Akmeşe, “Simav’ı genel anlamda her şeyiyle tanıtan bir broşür olmayışını eksiklik olarak görüyoruz. Simav’ın turizm haritasını çıkarıp ilçede gezilip görülmeye değer, turistlik değeri olan yerleri tespit edeceğiz. Nereye nasıl gidileceğini ne kadar mesafede olduğunu gösteren kaplıcaların ön planda olduğu bir Simav tanıtım broşürü yapacağız. Ayrıca ilçedeki turistlik tesis yöneticileri ve turizmle birinci dereceden ilgilenen kişilerle koordinasyon ve istişare toplantıları yaparak İlçede turizme yönelik yapılacak çalışmalarda ortak kararlar alacağız. Turizmin öneminin, değerinin daha iyi anlaşılması amacıyla bazı meslek gruplarına, vatandaşlara yönelik çalışmalar ve çeşitli kesimlerde aktif kişilerden oluşan gönüllü turizmciler gurubu oluşturacağız” dedi.
Turizmde en önemli değerin “İnsan” olduğunu belirten Akmeşe, “Turistlik tesislerde çalışanların gelen turistlerin memnun kalmasında en önemli rolü üstlendiğini ancak turizm konusunda tüm vatandaşlarımızın üzerine düşen görevler olduğunu da unutmamalıyız” diye vurguladı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: