Kadın çiftçiler yarıştı

Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca düzenlenen ”Kadın Çiftçiler Yarışıyor” bilgi yarışmasının bölge finali, Kütahya’nın Emet ilçesinde yapıldı.

Emet Thermal Resort Otel’de gerçekleştirilen yarışmaya, Ankara, Afyonkarahisar, Uşak, Çorum, Yozgat, Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Kırıkkale, Aksaray ve Kırşehir’den il birincisi 22 kadın çiftçi katıldı.

AK Parti Kütahya Milletvekili Hüseyin Tuğcu, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Teşkilatlanma ve Destekleme (TEDGEM) Genel Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Osman Şimşek, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (TTKKMB) Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Teke, Kütahya Tarım İl Müdürü Bekir Gencer, Emet Kaymakamı Mehmet Fatih Geyim, Hayvancılık Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Çalışkan ile vatandaşlar yarışmayı izledi.

Çiftçilik, sebze, meyve ve hububat ürünleri ile tarım alanlarında yapılan çalışmaları içeren 15 sorunun sorulduğu yarışmada birinciliği, tüm soruları doğru cevaplayarak 150 puan alan Kırşehir il birincisi çiftçi kadınlar Bediha Ballı ve Ebru Er kazandı. Bilecik’ten Fatma Aşık ve Nursel Kavak ikinci, Çankırı’dan İlknur Yayla ve Hasibe Yücel de üçüncü oldu.

Birinci gelen ekipteki iki kadına 1500’er TL, ikinci ekiptekilere 1000’er TL, üçüncü ekip üyesi iki kadına 750’er TL para ödülü, ayrıca yarışmaya katılan tüm ekiplere Kütahya il merkezi, Emet, Tavşanlı ve Gediz ilçelerindeki kurum ve kuruluşlarca çeşitli hediyeler verildi.

Kütahya yöresine ait türkülerden oluşan konser de sunulan yarışmada birinci olan Kırşehir’den Bediha Ballı ve Ebru Er, 6.’sı bu yıl Muş’ta yapılacak Kadın Çiftçiler Yarışıyor Türkiye Birinciliğine katılmaya hak kazandı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: