Pazarlar'a Kapalı Spor Salonu

Kütahya’nın Pazarlar İlçesinde Çok Amaçlı Spor Salonu’nun zemin kaplama ve onarım çalışmalarının yapımına başlandığı bildirildi.

2005 yılında halkın katkıları ile yapımına başlanana Pazarlar Çok Amaçlı Spor Salonu İl Özel İdarenin çalışmaları ile tamamlandı.

2006 yılında zamanın Kütahya Valisi Osman Aydın’ın Pazarlar İlçesi için acilliği arz eden salonun yapımı için Özel idare bütçesinden 100 bir TL’lik ödenek ayrılması ile salonun yapım çalışmaları hız kazandı. 2006 yılı sonunda büyük bir kısmı tamamlanarak Pazarlar Halkının hizmetine girdiği ancak sadece düğünlerde kullanıldığı bildirildi.

Yetkililer, “Pazarlar İlköğretim Okulu Spor Salonu Zemin Kaplama, Basketbol Potası ve Voleybol Dikmesi yapım işi İl

Özel İdaresinden Köylere Hizmet Götürme Birliğine gönderilen 38.000 TL ödenek ile bitirildi. Zemin Kaplama, Basketbol Potası ve Voleybol Dikmesi yapım işi Pazarlar ilçe Köylere Hizmet Götürme Birliğince 31.600 TL bedelle ihale edilmiş ve yüklenici firma zamanında bitirerek işin geçici kabulü yapılmıştır. 450 m2 genişliğinde bulunan spor

salonunun beton üzerine uygulanan çift kompenentli poliüretan yapıştırıcıya üzerine 8 mm kalınlığında hazır halde bulunan rulo sbr tartan üzerine 2-2,5 mm kalınlığında sırasıyla, poliüretan macun uygulaması yapılarak gözenekleri doldurulmuş, üzerine poliüretan kaplama yapılarak kat araları özel makineler ile zımparalanmış yapılarak ve son olarak mat boya uygulaması yapılarak spor salonu zemin kaplaması tamamlanmıştır. İlköğretim okulu spor salonuna NBA tipi basketbol potası ve Voleybol dikmesi ile hakem kürsüsü yapılarak tamamlanmıştır. Pazarlar halkına hayırlı olsun” diye konuştular.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: