Nostaljik Ortamda Sunulan Lezzet

Kütahya’nın Simav ilçesinde Belediye İş Hanı’ndaki işyerini nostalji müzesine dönüştüren 30 yıllık köfteci Erkan Yenilmez, müşterilerine nostaljik lezzet sunuyor. Nostalji hastalığının kendisinde küçük yaşlardan beri var olduğunu bildiren Simavlı Köfteci Erkan Yenilmez (49) çoğunluğu Simav’da kullanılan eski eşyalardan oluşan ürünleri işyerinde sergilemekten kendisi kadar müşterilerinde memnun kaldığını bildirdi.

Nostalji hastalığının yanı sıra kendisini bildik bileli avcılıkla uğraştığını da kaydeden Yenilmez, bu güne kadar avladığı kara av hayvanları başta olmak üzere deniz ve tatlı su ürünlerinin içlerini doldurarak işyerinde sergilediğini ifade etti.

Nostalji müzesine dönüştürdüğü işyerinin müşteriler tarafından büyük ilgi görmesinin işlerine de yansıdığını ve müşteri sıkıntısı çekmediğini vurgulayan Yenilmez işyerinde sergilediği radyodan, teraziye, eski saatten lambaya, kahve değirmeninden karpit lambasına, eski av tüfeklerinden sayıları yüzü bulan eski süs ve ev eşyalarıyla avladığı keklik, bıldırcın, çulluk, porsuk, geyik, karaca gibi bir çok kara av hayvanıyla deniz ve tatlı su balıklarından oluşan ürünleri içlerini doldurarak işyerinde sergilediğini bildirdi. Nostaljik ortamda sunulan lezzete Simavlıların yanı sıra ilçeye gelen yabancı konuklarında ilgi gösterdiği öğrenildi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: