Meslek Yüksekokulu Bölüm Sayısının Arttırıyor

Kütahya’nın Simav ilçesinde bin 500 öğrencinin öğrenimini sürdürdüğü Meslek Yüksekokulu’nun 14 olan bölüm sayısının 2009-2010 öğretim yılında 18’e, öğrenci sayısının da 2 bine çıkarılmasının planlandığı bildirildi.

Simav MYO Müdürü Mehmet Korkmaz konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Korkmaz, 2009-2010 eğitim yılında Organik, Elektronik haberleşme, Elektrik ve Bankacılık-Sigortacılık bölümlerinde ikinci öğretim yapılması için Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü’ne yaptıkları başvurunun üniversitenin senatosunda kabul edildiğini ve teklifin Rektörlükçe YÖK’e sunulduğunu söyledi.

Hayırseverlerin katkılarıyla yapılan yeni ilave derslikler sayesinde okulun fiziki kapasitesinin genişlediğine dikkat çeken Korkmaz, YÖK’e sunulan ikinci öğretim teklifinin olumlu karşılanacağını umduğunu ifade etti. Organik tarım başta olmak üzere Elektronik Haberleşme, Elektrik ve Bankacılık- sigortacılık Bölümlerine ikinci eğitim hakkı verilmesi halinde gelecek yıldan itibaren okulun Bin 500 olan öğrenci sayısının 2 bine çıkacağını tahmin ettiklerini anlatan Korkmaz, öğrenci sayısının artmasıyla ilçe ekonomisinin de bundan yararlanacağını bildirdi.

Tekliflerini olumlu bularak YÖK’e sunan Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Önce’ye teşekkür ettiklerini dile getiren SMYO Müdürü Mehmet Korkmaz, eğitime her türlü desteği sağlayan Simav halkının bu jesti hak ettiğine inandığını kaydetti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: