Simav'ı Herkes Tanıyıp Bilecek

Kütahya’nın termal turizm cenneti Simav’ın Turizm Derneği Başkanı Nurullah Kıratlı, Simav’ı tüm dünyaya tanıtabilmek için yeni seçilen belediye başkanı Kasım Karahan ile elele vererek etkin bir tanıtım hamlesi başlatacaklarını söyledi.
Simav’ın elinde bulundurduğu turizm nimetlerinden çoğu kişinin haberi olmadığını ifade eden Yeşil Simav Turizm derneği Başkanı Nurullah Kıratlı, doğal güzellikleri, kaplıcası, termal zenginlikleri, geçmişe tanıklık eden tarihi dokusuyla Simav’ın keşfedilmeyi beklediğini bildirdi. Simav’ın Türkiye başta olmak üzere dünya ülkeleri nazarında etkin bir tanıtıma ihtiyacı bulunduğunu kaydeden Kıratlı, yeni dönemde yeni seçilen belediye başkanı sayın Kasım Karahan ile elele gönül gönüle vererek Simav’ı en iyi bir şekilde tanıtmaya çalışacaklarını dile getirdi.
Simav’ın tanıtımının yapılması için belediye başkanı Kasım Karahan’a her türlü desteği vermeye hazır olduğunun altını çizen Kıratlı, bu aşamada belediye tarafından derneğimize verilecek her türlü görevi üstlenmeye hazırız. Yeter ki Simav’ı tüm dünya tanısın. Simav’ın elinde bulundurduğu termal turizm potansiyeli yönüyle Türkiye’nin termal başkenti olmaya namzet yerleşim birimlerinin başında gelmesine rağmen yeterli tanıtımı yapamadığı için bu nimetlerden yararlanamadığını dile getiren Yeşil Simav Turizm Derneği Başkanı Nurullah Kıratlı, “Simav doğal güzellikleri, tarihi dokusu, dünyaca ünlü kaplıcası, mesire yerleri, yeşil örtüsüyle tam bir tatil cenneti. Ancak bu özelliklerini Simavlıdan başkası bilmiyor. Yeni dönemde Simav’ı etkin bir şekilde tanıtabilmek için görevine yeni başlayan belediye başkanımız Sayın Kasım Karahan ile elele vererek bu işin üstesinden geleceğimize yürekten inanıyorum. Önümüzdeki Mayıs ayında merkezi İzmir’de bulunan Zirve Dağcılık üyesi arkadaşlarımızla Simav’ın dağlarını yaylalarını karış karış gezeceğiz. Dağcılar Simav’da iki gün kamp kuracaklar” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: