Kıyamet ÇMK da Koptu

Kütahya’nın Simav ilçesinde belediye başkanlığını kazanan Demokrat Parti, belediye meclisinde çoğunluğu elde edemedi. 15 üyeli Belediye Meclisinde AK Parti 6, CHP 3, MHP’de iki meclis üyeliği elde etti.
Bu sonuçlardan sonra komisyon üyeliklerinin belirlenmesi amacıyla gerçekleşen belediye meclis toplantısında bazı önemli komisyonluklarla Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı CHP’nin ittifakı sonucu AK Partinin eline geçti. AK Parti, CHP ile yaptığı ittifak sonucu elde ettiği Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı görevini sanayi sitesinde oto tamirciliği yapan Ahmet Turgut’a teslim edince Simav’da kıyamet koptu. Oto tamircisi Ahmet Turgut’un Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı görevine getirilmesi bu konuda kendilerine söz verilen Simavlı muhtarların tepkisine yol açtı. Simav’ın Yeni Mahalle Muhtarı Yusuf Cihan AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisinin seçim öncesi kendilerine söz verdiğini hatırlattı. Cihan seçim öncesi kendileriyle görüşen CHP ve AK Partililerin,” Çiftçi Malları Koruma Başkanlığını muhtarların belirleyeceği listeye vereceğiz. Listenizi hazırlayın, bize getiren” dediklerini hatırlattı. Şimdi ise her iki partinin muhtarlara verdikleri sözlerinde durmadıklarından yakındı. Üstelik Çiftçi malları Koruma Başkanlığı görevini çiftçilikle uğraşmayan esnaf bir arkadaşımıza verdiler. Sözlerinde durmadılar. Bizlerde her iki partiyle olan ilişkilerimizi yeniden gözden geçireceğiz” şeklinde konuştu.
Kendilerine verilen söz üzerine hazırladıkları Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı ile ilgili listeyi belediye meclisinde sunumları esnasında AK Parti ve CHP’li meclis üyelerinden kendilerine karşı takındıkları tutum ve davranışlardan da son derece rahatsızlık duyduklarının altını çizen Cihan,” AK Partili ve CHP’li üyelere bize karşı takındıkları tavır ve davranışlarla sözlerini yadırgadık. Bize siz önce mecliste nasıl konuşulur onu öğrenin” dediler. Biz muhtarlar demokrasinin en önemli unsurlarından biri sayılan mahallelerimizi temsil ediyoruz. Bu tutum ve davranışlarından dolayı AK Partili ve CHP’li meclis üyelerini kınıyoruz. Bu davranışlarını mahalle sakinlerimize de anlattık” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: