Güle Bile Tahammülleri Yok

Antalya’da, Kadınlar Günü’nde iki siyasi partinin bayanları çiçek kavgası yaptı. CHP’liler önce AK Parti’nin dağıttığı çiçeği kabul etmedi ardından çiçek alan partilisini engelledi.

Çiçek alması engellenen bayan sinir krizleri geçirip, ‘Çiçek çok güzeldir. Siyaset yapmayın. Kadınlara uygulanan ayırımdan dolayı buradayım” dedi. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte AK Parti Muratpaşa Belediye teşkilatı günün anlamına binaen  çiçek dağıttı.

Çiçekleri önce CHP’li kadınlar kabul etti ardından üstünde ‘AK Parti’ yazısını görüp geri verdi. Atatürk ilke ve inkılaplarına aykırı giyindikleri için çiçekleri geri verdiklerini ve çelenk koymadıkları için tepki gösterdiklerini söyleyen CHP’li kadınlar, ardından partili bir bayanın çiçek alırken engellemek istedi.

Bunun üzerine engellenen bir kadın, “İnsan olarak buradayım. Şiddete karşı olarak buradayım. Partili değilim. Atatürkçü düşüncedeyim. Kapanmaya da karşıyım fazla açılmaya da. Beni çiçek alırken engellemek istediler. Birey olarak buradayım. Beni nasıl azarlarlar” dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: